دست گيره کابينت و کمد


دست گيره کابينت و کمد به عنوان نقطه ورود نيرو و يا کشش است، براي باز و بسته شدن درب که در محل مورد نظر نصب مي شود. محل نصب دست گيره  کاملا بستگي به سليقه طراح آن دارد و اين گونه نيست که بگوييم حتما بايد فلان مکان نصب شود .


دست گيره کابينت و کمد هم مانند هرچيز ديگري از سبک ها و نمونه هاي مختلفي است که در ادامه همين مطلب به چند نمونه از پر طرفدار ترين هاي آن مي پردازيم. البته که شما مي توانيد با شرکت دکتر چوب تماس بگيريد و خيلي سريع تر درباره ي دست گيره کابينت و کمد اطلاعات جمع کنيد و بهترين انتخاب ممکن را داشته باشيد.


انوع دست گيره کابينت و کمد


·         دست گيره هاي  کلاسيک


·         دست گيره هاي  مدرن


·         دست گيره هاي کودک


·         دست گيره هاي ريلي


·         دست گيره هاي خطي


·         دست گيره هاي دکمه اي


·         دست گيره هاي  منحني


·         دست گيره هاي مخفي (هيدن)


·         دست گيره هاي  لاکچري


دست گيره کابينت و کمد


در ادامه چند نمونه از اين نمونه ها را توضيح مي دهيم و با هم مقايسه مي کنيم:


دست گيرهhd  کابينت و کمد ريلي


دست گيره مدل H براي کمد هايي که کشويي است بسيار مناسب است. زيرا براي باز و بسته کردن در لازم نيست آن را به جلو و عقب بکشيم.


اين دست گيره ها به دليل اين که به جهت چپ يا راست فقط کشيده مي شوند؛ لبه هاي آن به صورت ايستاده بر روي ام دي اف قرار مي گيرد. هم چنين از آنجايي که به صورت عمودي نصب مي شوند، به نوعي از درب کمد ديواري محافظت مي کند تا دچار قوس نشود.


جنس دست گيره معمولا آلومينيومي است؛ در متراژ هاي مختلف مانند: متراژ 2 هزار و 3 هزار  ميلي متر


يک نمونه ديگر از دست گيره ، که بسيار محبوب و پر طرفدار است؛ دست گيره با رنگ طلايي مي باشد؛ به دليل رنگ همه پسند آن خيلي راحت تر با وسايل، ابزار و يا حتي رنگ کمد يا کابينت ست مي شود.


البته دست گيره با روکش طلايي بسيار مناسب درب هاي کمد يا کابينت چوبي يا ام دي اف MDF است.


دست گيره کابينت ها و کمد خطي


دست گيره هاي خطي معمولا به شکل هاي افقي يا عمودي به صورت يک خط با استفاده از دو يا چند پيچ بر روي کمد يا کابينت نصب مي شود.


از جمله ويژگي هاي بارز و دوست داشتني اين نمونه از دست گيره ها، سادگي آن است که بسيار مناسب کابينت هاي مدرن و ايتاليايي است؛ چرا که اين سبک از کابينت ها طرح هاي بسيار ساده اي دارند و مانند سبک هاي کلاسيک پر طرح نيستند. بنابر اين دست گيره کابينت و کمد خطي بسيار مناسب اين نمونه از سبک ها است.


اگر جنس کمد يا کابينت شما ام دي اف و يا چوب است دستگيره خطي گزينه مناسبي براي آن مي باشند.


دست گيره خطي به دليل بافت ساده اي که دارند به سختي باز نمي شوند و مناسب اند براي انواع کشو .


براي نصب دست گيره خطي بايد بسيار دقت کنيد که به صورت ( افقي يا عمودي ) نصب شود؛ البته اين نکته بستگي به اندازه کمد، و سنگيني کشوها دارد.


دست گيره  دکمه اي بهتر است يا خطي؟


شکل دست گيره هاي دکمه اي که کاملا مشخصه؛ دست گيره هاي خطي هم به نمونه اي از دست گيره گفته مي شود که به صورت هاي عمودي و افقي در يک خط کوتاه و يا بلند روي کابينت قرار مي گيرند.


گاهي به اين نوع از دست گيره، دست گيره دو پيچ هم گفته مي شود؛ زيرا با دو پيچ در ابتدا و انتها دست گيره به بدنه کابينت وصل مي شود.


دست گيره  مستطيلي بهتر است يا منحني ؟


براي پاسخ به اين پرسش بهتر است که دقت کنيد به کابينت و کمدتان.


آيا کابينت شما سطوح و گوشه هاي تيز دارد؟ و يا از طرح هاي منحني و نرم ساخته مي شود؟


کابينت و يا کمد با استايل مستطيلي: درب مسطح، سطوح مستطيلي، روي ساده، بدون انحنا، طرح پلان کابينت به صورت خطي.


 


 مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

هاست دانلود
................ پایگاه اطلاع رسانی سعید رضائی panoramic elevator - xiweielevator.com اکسل دفتر امام جمعه شهرستان ماهنشان مثبت اندیشان یادداشت های امیر حسین جعفری پرسه زن بيتوته هاي خيال